Олександра Пацкана обрано головою Хустської районної ради VII скликання.

    Сьогодні, 18 листопада, відбулася перша сесія VII скликання. Депутати обрали головою Хустської районної ради Олександра Пацкана, який дотепер працював на посаді першого заступника голови райдержадміністрації. Заступником голови ради обрали Івана Рогача.

    Складатиметься рада з 36 депутатів від п’яти політичних партій: Єдиний Центр - 12, Блок Петра Порошенка «Солідарність» - 10, Радикальна партія Олега Ляшка – 6, Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» - 4 та «Опозиційний Блок» - 4. 

    Маємо надію на те, що не дивлячись на політичні баталії, Золотарьово матиме не тільки голову Хустської Райради, а і якісь привілегії під-час прийняття рішень різного роду!

Голова ОДА оглянув котельню на твердому паливі у школі Золотарьова

    Голова Закарпатської ОДА Василь Губаль відвідав школи Хустського району, аби перевірити стан котелень, котрі були обладнані новим твердопаливним устаткуванням коштом субвенцій з державного бюджету. Керівник краю проінспектував найбільші заклади: школи у Золотареві, Драгові та Копашневі. В усіх закладах наприкінці 2014-го – початку 2015-го були обладнані нові котельні, які дозволили відмовитися від споживання газу та ощадити бюджетні гроші

    Антон Довганич, директор Золотаревської школи, де навчаються понад 700 дітей, розповів, що з облаштуванням твердопаливних котлів у закладі стало тепліше – встановили два котли з опаленням дровами і вугіллям замість шести газових, і вийшли на більшу потужність. Що ж до економії, то, враховуючи здорожчання газу, за сезон мали б заплатити близько 500 тисяч гривень (стільки ж, до слова, і витратили на встановлення нових котлів та мережі), а з новим пальним – дровами і вугіллям – економлять від 40 до 50%. Тож окупність нової котельні становитиме близько двох років, остаточні параметри економії будуть відомі наприкінці опалювального сезону. Директор школи зазначає: “Наразі ж підрахунки такі: зазвичай школа використовувала за сезон газу стільки, що його вартість становила б понад 400 тисяч гривень, ціна ж за вугілля і дрова за половину опалювального періоду не перевищить 90 тисяч гривень.

    Тож економія очевидна. Крім того – позбуваємося залежності від газу, а це також важливо. Й усе це – з покращенням комфорту, бо котли сучасні, ефективні, і в закладі стало тепліше”.

Закарпаття може отримати нового керманича – вихідця Золотарьова, Валерія Пацкана.

    Кандидатура народного депутата Валерія Пацкана розглядається в Адміністрації Президента України на посаду голови Закарпатської ОДА.

    Про це, 12 березня, заявив сам нардеп на прес-конференції в Ужгороді. За словами Валерія Пацкана, він згідний очолити Закарпаття лише за умови, що йому нададуть необхідний ліміт повноважень.

    Після чого він зможе приступити до виконання обов'язків голови Закарпаття.

І знову не Золотарьово!

    Цими днями до Хуста знову завітали представники ЄС. Метою візиту стало проведення форуму місцевого розвитку і початок реалізації спільних із чотирма сільрадами (Рокосівською, Данилівською, Липецькополянською та Березівською) проектів. На заході були присутні представники влади, громадських організацій, сільських рад.

    В основному, протягом цього року європейці планують утеплювати українські населені пункти та встановлювати нові сучасні котли у навчальних, дошкільних і оздоровчих закладах. ЄС продовжує фінансувати мікропроекти в селах області. У цьому плані з усього Закарпаття найбільше напрацювань саме на території Хустщини, де громади дуже активні і зацікавлені у взаємному вирішенні проблемних питань.

   Для того щоб отримати допомогу, необхідно перш за все визначити найболючіші проблеми власних населених пунктів. А це може зробити тільки громада нашого села!

Прийом золотарівчан Головою РДА

    28.01.2015 року очільник району Михайло Пристая здійснив виїзний прийом громадян у селі Золотарьово. У ході прийому, громадянами порушувалися питання: ремонту автодороги та проведення вуличного освітлення по вул. Центральній, порядку присвоєння почесного звання України «Мати-героїня», отримання субсидій, одержання допомоги малозабезпеченим сім’ям.

   У ході виїзного прийому Михайло Михайлович ознайомився з станом робіт на новій адмінбудівлі сільської ради та реконструкцією котельні Золотарівської ЗОШ І-Ш ступенів із встановленням твердопаливних котлів.

    Золотарівський сільський голова проінформував керівника району про перспективи розвитку села та проблемах, які потребують вирішення. Бабич І.М.   

    

    Василь Турок

У Золотарьові за участі владики Ніла урочисто відзначили 150-річчя  греко-католицької церкви Івана Хрестителя.

    Кожна людина несе в собі частиночку віри – своєрідну "цеглинку", з якої будується в церкві великий духовний храм - найпрекрасніша споруда Бога. Таким духовним храмом для греко-католицької громади села Золотарьова Золотарівського деканату є церква Івана Хрестителя,150-річчя якої відзначалось 20 січня 2015 року.

    Коли у 1863 році золотарівчани почали будувати нову кам'яну церкву, у селі було 200 хат і проживало 800 жителів. Але предки золотарівчан подумали про майбутнє своїх нащадків і були впевнені ,що віра в Бога не згасне у їхніх серцях, тому і збудували такий величний храм, щоб вмістив усіх бажаючих. І не помилилися.

    На ювілейне храмове свято - Собор Іоанна Предтечі - було запрошено багато священиків і вірників з інших парафій. На жаль, з усіх запрошених було лише 8 священиків із протесіями. Серед них були священики, які служили у Золотарьові - о. Степан Самборський, о. Василь Баник. Найдовше служив о. Йосип Бундзяк - 18 роів.

    Архієрейську Літургію очолив Владика Ніл. У переддень Храмового празника,на Богоявлення,Вечірню служив Владика Ніл. А після Вечірні була проведена духовно-просвітницька конференція, приурочена цій славній даті. На конференції присутні мали змогу ознайомитись з історією греко-католицької церкви у Золотарьові від самих початків і до сьогодення.

    До ювілею церкви у видавництві " Гражда" видана книга нарисів про історію греко-католицької церкви "Храм наших душ". А молодь словом і піснями прославляли Господа нашого Ісуса Христа та великого святого славного пророка Предтечу Іоанна Хрестителя.

    О.Віталій Полянський подякував всім присутнім, що розділили радість золотарівчан. І конференція, і святкова Літургія запам'ятається вірникам надовго.

 

    Наталія Гайдур

Допомога дитбудинку у с. Вільшани!

    Уже за традицією щороку в листопаді учні школи збирають подарунки-допомогу для вихованців Вільшанського дитбудинку.

    Цьогоріч для 180 вихованців дитбудинку було зібрано і довезено подаруночки: яблука, солодощі (цукерки, печиво), горіхи. Особливо багато було іграшок, якими залюбки поділилися учні молодших класів.

    Нехай і ті дітки граються!

    

    Наталка Дмитрівна

Рекордний врожай яблук зібрали у с. Золотарьово, що на Хустщині

    У селі Золотарьово, Хустського району практично усі мешканці живуть від реалізації яблук, які в основному здають на переробку.

    Жителі розповіли, що переважно врожай тут збирають через рік – спочатку яблука вродять в одній частині села, наступного року – в іншій. Цього року яблука вродили у всьому селі. І хоча яблук рекордна кількість, ціна за якою селяни змушені їх продавати не влаштовує нікого.

    Тому сади навіть під загрозою вирубки, - говорить колишній голова села Василь Попович і показує свій підвал. - Тут три з лишнім тонни, а було 12. Поки шкода було давати їх за коробку сірників, а далі буде видно. У Європі їм ціна один долар, у нас – 2-3 грн. за кг, а на ринку підприємці продають їх за 10-12 грн. і мають в два, три рази більше.

    Росте у Золотарьово багато сортів яблунь, і яблука ці нічим не обробляються та екологічно чисті, - запевняють мешканці. Але головним сортом вони називають - феркованю, яку колись давно із Синевира привіз чоловік на прізвисько Ферко. Їй у селі присвятили цілий фестиваль «Золоте яблуко, золота феркованя». Цей сорт має характерну особливість - перші  плоди на дереві з’являться лише через 20-25 років, а ще ці дерева дуже високі, сягають 10-12 метрів. Проте з одного дерева можна зібрати тонну яблук. Є в селі і такі яблуні, яким під 300 років.

    Добре було б, якби знайшовся якийсь спонсор, котрий побудував міні-соковий завод, - каже Антон Довганич.

    Не зважаючи на великі врожаї, роботу у селі мають тільки 10% жителів. Та і яблука люди змушені продавати за мізерну плату. Тому зараз кращої долі люди шукають за кордоном.

Допомогу від золотарівчан отримав Перший добровільний батальйон Національної Гвардії України

    І знову велика подяка жителям села Золотарьово Хустського району Закарпатської області, які відгукнулися на пропозиції Наталії Гайдур - вчителя Золотарівської ЗОШ I-III ст. - зібрати кошти на тепловізор для бійців, збір яких ініціювала для групи, серед Хустівчан, Агнеса Томишин. Священик місцевої греко-католицької церкви Віталій Полянський оголосив прихожанам про збір фінансової допомоги. За лічені години було зібрано 3240 грн. До збору коштів долучилися місцеві підприємці, вчителі, працівники сільської амбулаторії. Це зібрали люди, які доречі, мають не таку велику зарплату, особливо тепер, коли ціни піднялися вже вдвічи, а зарплати лишились тими ж ніякими, якими були до цього. В підсумку зібрали 4220 грн.

    Якщо б до такого збору грошей як золоторівчани, залучалися всі жителі України, то ми б вже давно виграли війну, відремонтувавши танки та інше важке озброєння, ржавіючи на складах.

    А може вже й пора так зробити? Плюнути на наших "керівників держави", вбиваючих наших патріотів, самостійно закупити все необхідне для ремонту техніки, з кинувшись всією спроможною країною, та надати цю техніку нашим військовим?! А потім вже й з цими керівниками розберемося, куди б вони не втікали, за те, як вони покерували...

 

    Слава Нації!

Журналісти «Голосу Карпат» відвідали село Золотарьово, Хустського району

    Мешканці розповіли про найбільшу їхню проблему – вимушене заробітчанство!

    Люди масово виїжджають на заробітки за кордон: в Росію, Чехію, США, Італію тощо, а пізніше забирають туди і своїх дітей. Справа втому, що всі вони живуть практично з реалізації яблук. І хоча цього року жителі зібрали великий урожай,  ціна на них дуже низька. Тому молодь та працездатні чоловіки в основному працюють за кордоном.

    Цього року вродило дуже багато яблук, цього року і ціна на них дуже низька. Від нас брали «паданки» по 10 грн. за ящик, куди входить чотири відра, − говорить Наталія Гайдур.

    Раніше в селі працювали заводи - лакофарбовий, соковинний та цегляний. Зараз, − розповіли мешканці, − працює лише школа, амбулаторія та сільська рада, тобто близько 200-250 людей, мають роботу, а це 10% села. Якби не виїжджали, то не було б за що жити, − кажуть вони.

Наша з Вами вдячність!

    Завершився збір продуктів та теплого одягу для військовослужбовців АТО та населення, яке потерпає від бойових дій на Донбасі.

    Вчителями та учнями нашої школи було зібрано теплий одяг, закуплено носки та зібрано 170 ящиків яблук. (Вчителями школи було закуплено 400 пар носків, 100 пар носків закупив Ковач Валєра).

    Особливу вдячність висловлюємо, сільським депутатам Турок Олегові та Газа Вікторові, які позабирали на своїх участках ящики з яблуками та відвезли до школи.

    Але, слід зауважити, що не всі сільські депутати спромоглися навіть оголосити на своїх участках про збір допомоги, люди не знали! Тому і не було зібрано заплановану кількість яблук (400 ящиків).

    Крім того, наприкінці виявилось, що це лише справа школи, бо коли приїхала машина забирати допомогу, то грузити прийшли лише працівники школи. Сільський голова та депутати, в тому числі і депутати районної та обласної ради, самоусунулися від цієї справи. Так легше, нема відповідальності, нема головного болю!

    Спасибі всім, хто взяв участь у цій благодійній допомозі. А тих, яких, обирала наша громада закликаємо подумати над їхніми діями, точніше, бездіяльністю!

 

    Наталка Дмитрівна

Про збір допомоги потерпілим на сході нашої країни!

    Шановні односельчани, гості нашого краю, всі небайдужі та охочі допомогти! 

    Вчительський корпус Золотарівської ЗОШ І - ІІІ ступенів розпочинає благодійний збір для військовослужбовців наших збройних сил та для населення, яке потерпає від військових дій на Донбасі. 

    Закликаємо всіх охочих допомогти продуктами харчування (яблука, картопля, цибуля, консервування в асортименті, крупи, сіль, цукор, олія, питна вода, тощо) одягом (теплі светри, брюки, бушлати, нижня білизна, шкарпетки, берци, тощо) та різні речі (сигарети, туалетний папір, засоби гігієни, тощо).

    Всю принесену вами допомогу, просимо гарно упакувати в міцну тару та у сильні мішки. Ці  продукти та речі  найближчим часом буде направлено на схід нашої країни. Все вище зазначене просимо приносити до школи! 

    Наша підтримка необхідна і якщо ми можемо чимось допомогти - ми повинні це зробити. Населення потерпає від голоду та холоду, а  військові захищають нашу державу та наш спокій, наше з вами мирне майбутнє, яке віримо настане дуже скоро! Тож нам з вами слід задуматися над тим горем, яке зараз на Донбасі. І ми повинні все зробити для того щоб воно не "розповзлося" по всій Україні. 

    Наперед вдячні всім хто приєднається до благодійної допомоги нашим військовим та населенню, що знаходяться в зоні бойових дій.

 

    Наталка Дмитрівна

Урочисті святкування

    17 серпня поточного року у нашому селі відбулося ряд урочистих подій!

    Перш за все відбулася свята літургія, яку провів владика Мілан Шашик. Багато людей зібралося на ці святкування. Було багато священників, представники ЗМІ та проччани з інших сіл, які прийшли підтримати нас у наше свято.

    Після літургії з греко-католицької церкви Івана Хрестителя пройшли до новозбудованої каплички на старому цвинтарі. Саме на цьому місці колись стояла наша єдина церква де була єдина віра і де були всі рівні, всі християни. Капличку святого Миколая, осятив М. Шашик, зі старим каменним пристолом 17 ст. До речі, дорогу на цвинтарі до каплиці, завдяки священнику Віталію, відновлювали всі бажаючі, докладаючи не аби яких зусиль! Далі, владика М. Шашик відправив панахиду на могилі Антона Іляшевича та освятив могилу Злоцьких.

    Слід зауважити, що під-час цих святкувань владика М. Шашик привітав св. Василя з Днем Народження. (Ми, всією громадою також приєднуємось до цих привітань.)

    Також Владика Мілан поблагословив Гайдур Наталку Дмитрівну на почесну місію, вести архівні записи історії нашої церкви.

    О 15 год. у приселку Черетови було освячено наріжний камінь під будівництво храму Зіслання Святого Духа. Де місцеві зустріли владику "хлібом - сіллю", а всіх бажаючих пригощали тістечками та кавою.

    Вважаємо за необхідне згадати і про Довгани Василя та Олену, які виділили земельну ділянку під будівництво храму, Василя Несторовича - майстра на будівництві зазначеного храму та всіх жертводавців, які дарують кошти і докладають власних зусиль для будівництва храму Зіслання Святого Духа.

Літній табір у Золотарьові!

    І знову наші друзі, селезіанці зі Словаччини відвідали наше село. Два хлопці та дві дівчини приїхали до нас у гості для того щоб навчати нашу молодь, і не тільки релігії, як хтось собі може подумати! Протягом двох тижнів вони будуть займатися зі всіма бажаючими.

    Літній табір та навчання для дітей різного віку - перш за все чудова можливість реалізувати себе... 

    Тож всіх діточок запрошуємо відвідати ці чудові розважальні навчання, познайомитися з іншою культурою, послухати іноземну мову та просто чудово провести вільний час.

Свідоме голосування!

    Золотарівчани свідомо йшли голосувати. Явка на президентських виборах у нашому селі склала 61,7 %. 

    На дільниці № 1 (клуб) такі результати: 

Петро Порошенко - близько 500 голосів;

Юлія Тимошенко - 60 голосів;

Олег Ляшко - 27 голосів.

    На дільниці № 2 (школа) такі результати:

Петро Порошенко - 427 голосів;

Юлія Тимошенко -77;

Анатолій Гриценко - 32.

    Що стосується Інтернет голосування на нашому сайті то тут наступні результати:

Петро Порошенко - 55%;

Олег Ляшко - 16%;

Ваш Варіант - 10%;

Юлія Тимошенко - 6%;

Сергій Тигіпко - 6%;

Олег Тягнибок - 4%;

Михайло Добкін - 3%.

    Таким чином, забігаючи на перед, можна передбачити перемогу вже у першому турі Петро Порошенка на позачергових виборах Президента України.

    Однак, слід оцінити критерії майбутнього президенства Петра Порошенка.

    Переваги:

  - Олігарх, всі вважають, що у Порошенка вже достатньо заощаджень та хороший бізнес. У звязку із цим, вельмишановний п. Порошенко повинен менше брати собі і більше віддавати на розвиток країни!

  -  Хороші зв'язки та підтримка США і Європи;

  - Сильний лідер зі стальними нервами;

  - Креативний керівник та зважений організатор;

  - Молодий та перспективний;

  - Має про-європейські погляди.

    Недоліки:

  - Відсутність команди (Може повторити помилку В. Ющенка);

  - Його підтримують клани (Закарпаття - Балоги);

  - Ворожнече ставлення до Росії (Через те, що Путін забрав шоколадні заводи Порошенка).

    Не дивлячись на те, що переваг більше ніж недоліків, можна сміливо сказати, вся наша подальша доля залежатиме від подальших дій п. Порошенка!

ФК Старт Золотарьово – бронзовий призер Першої ліги Закарпаття з футболу

    9 січня цього року,  відбулося нагородження футбольної команди"Старт" за 3 місце у Чемпіонаті області.

    Футболісти були нагороджені медалями та грамотами. Грамоти також отримали вболівальники та спонсори команди.

    Найкращим уболівальником був визнаний Вовканець Михайло (Сопина).

    Кращим футболістом визнаний воротар команди Михайло Мацунич.

    Тож вітаємо усіх вболівальників та цінителів нашого футбольного клубу, щиро вдячні вам за ті переживання та емоції, які  ви дарували нам протягом усього Чемпіонату. Маємо надію, що наступного року ваші досягнення та здобутки будуть тільки примножуватися.